Follow us

Blvck Bundoo

Powstrzymują CGRP od bycia złym aktorem w migrenie

Powstrzymują CGRP od bycia złym aktorem w migrenie

Te inne leki obejmują Aimovig (erenumab), Ajovy (fremanezumab-vfrm) i Emgality (galcanezumab-gnlm).

Zgodnie z artykułem opublikowanym w 2019 r. w Handbook of Experimental Pharmacology, przeciwciała te blokują działanie białka CGRP, które jest bardzo rozpowszechnione w nerwach czuciowych i silnie zaangażowane w przenoszenie bólu.

„Nie mieliśmy jasnych celów dla naszych terapii zapobiegawczych, dopóki nie pojawiły się przeciwciała monoklonalne CGRP”, mówi Goadsby. „Powstrzymują CGRP od bycia złym aktorem w migrenie. Dają ludziom jasne wyniki, które są dość wyjątkowe w profilaktyce migreny. ”

Według Goadsby’ego poprzednie leki na migrenę miały swój udział w skutkach ubocznych, ale jak dotąd inhibitory CGRP wydają się mieć bardzo korzystny profil bezpieczeństwa.

„Jednym z powodów, dla których wszyscy są tak podekscytowani tymi przeciwciałami monoklonalnymi, jest to, że mają tak mało skutków ubocznych”, mówi Cowan.

Ważenie opcji dożylnych, iniekcyjnych i doustnych

Ogólnie rzecz biorąc, starsze opcje CGRP są podawane przez samodzielne wstrzykiwanie raz na cztery tygodnie. W przypadku epizodycznego klasterowego bólu głowy, Emgality można przyjmować jako trzy kolejne wstrzyknięcia podskórne po 100 mg na początku okresu klasterowego, a następnie co miesiąc do końca okresu klasterowego, zgodnie z komunikatem prasowym firmy Eli Lilly and Company, producenta narkotyk.

Przeciwciała monoklonalne rozkładają się w żołądku, dzięki czemu są skuteczniejsze, gdy zostaną wprowadzone bezpośrednio do krwiobiegu.

Antagoniści receptora CGRP (znani jako gepanty) to kolejny nowy rodzaj inhibitora CGRP. Te jednak można przyjmować doustnie. Pod koniec 2019 roku FDA zatwierdziła pierwszego antagonistę CGRP, Ubrelvy (ubrogepant) do natychmiastowego złagodzenia objawów.

„Działa to na tym samym mechanizmie, co eptinezumab i może powstrzymać atak w ciągu dwóch godzin”, mówi Goadsby.

W chwili obecnej nie ma dostępnego gepantu, który zapewniałby również długotrwały efekt zapobiegawczy, taki jak eptinezumab. Jednak na horyzoncie może pojawić się lek doustny z tą podwójną korzyścią.

Cowan wspomina, że ​​antagonista CGRP rimegepant firmy farmaceutycznej Biohaven może oferować zarówno leczenie doraźne, jak i zapobiegawcze, zgodnie z artykułem z grudnia 2018 r. w PR NewsWire. 27 lutego 2020 r. FDA zatwierdziła Biohaven Nurtec ODT (rimegepant), szybko rozpuszczającą się tabletkę do ostrej łagodzenia migreny w ciągu godziny.

„Wiele osób wolałoby brać leki doustne, niż iść na igłę” – mówi.

Z drugiej strony Goadsby wskazuje, że niektóre osoby mogą nadal uważać IV za lepszą opcję przyjmowania leków.

„Niektórzy wolą dożylne podawanie raz na trzy miesiące, ponieważ mogą czuć się mniej jak pacjenci, niż gdyby mieli zastrzyk co miesiąc lub przyjmowali tabletkę codziennie” – mówi.

Jak długo należy brać Vyepti i ile to kosztuje?

Jak długo dana osoba będzie musiała przyjmować eptinezumab, nadal pozostaje kwestią.

„Nie można powiedzieć, czy dana osoba może w końcu odstawić ten lek, ale ogólnie, gdy pacjent radzi sobie naprawdę dobrze przez około sześć miesięcy, sprawdzamy, czy możemy wycofać się z leczenia” – mówi Cowan. „Czasami to działa, a czasami nie. ”

Chociaż koszt leku będzie zależał od ubezpieczenia i innych czynników, rzecznik Lundbeck powiedział Everyday Health, że „hurtowy koszt nabycia” wynosi 1495 USD za zalecaną dawkę 100 mg Vyepti dożylnie co trzy miesiące (lub 5980 USD rocznie w przypadku cztery infuzje dawki 100 mg).

Nowe leki dają nadzieję na lepszą przyszłość dla osób z migreną

Fundacja Badań nad Migreną szacuje, że około 39 milionów amerykańskich mężczyzn, kobiet i dzieci doświadcza objawów migreny, które mogą obejmować bóle głowy, intensywną wrażliwość na światło i nudności. W prawie 1 na 4 gospodarstwa domowe w USA ktoś będzie miał migrenę; najczęściej dotyczy to kobiet i osób w wieku od 18 do 44 lat.

Według Goadsby’ego nowe leki, takie jak eptinezumab i inne inhibitory CGRP, oferują osobom z migreną drogę do lepszej przyszłości.

„Kiedy CGRP działają, ludzie czują się normalnie”, mówi, „a podekscytowanie budzi powrót do normalności — powrót na statek swojego życia w sposób, którego nie byli w stanie zrobić. ”

Podczas gdy nowe opcje dają nową nadzieję, Cowan ostrzega, że ​​pacjenci nadal muszą zwracać uwagę na inne podstawowe kwestie zdrowotne, aby uzyskać optymalne wyniki.

„Nadal musisz wykonać ciężką pracę — prowadzić zdrowy tryb życia, regularnie ćwiczyć, regularnie spać, regularnie spożywać posiłki, jeśli naprawdę chcesz być lepszy” — mówi.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący bólu przewlekłego!

Najnowsze informacje na temat migreny

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o bólu głowy spowodowanym nadużywaniem leków

Co prowadzi do bólu głowy spowodowanego nadużywaniem leków i jak możesz zmniejszyć ryzyko?

Autor Becky Upham 28 kwietnia 2021

Związek między migrenowym bólem głowy a bólem szyi

Kiedy migrena powoduje ból szyi, może pomóc fizjoterapia, inna poduszka i zastrzyki z punktu spustowego.

Autor: Becky Upham 26 kwietnia 2021

Porady ekspertów dotyczące zarządzania przewlekłą migreną

Nadal nie ma lekarstwa na migrenę, ale możesz zrobić wiele, aby skrócić liczbę dni z migreną i poprawić jakość życia.

Autor: Becky Upham 16 kwietnia 2021

9 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o wadze ciała i migrenie

Dowiedz się o związku między otyłością a migreną oraz o tym, jak bezpiecznie zrzucić kilogramy bez wywoływania ataku.

Autor: Becky Upham 12 kwietnia 2021

12 produktów spożywczych, które naturalnie pomogą pozbyć się bólu głowy lub ataku migreny

Spożywanie różnorodnych, zdrowych pokarmów i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia może znacznie pomóc w zapobieganiu lub łagodzeniu bólu głowy.

Autor: Becky Upham 6 kwietnia 2021

Co musisz wiedzieć o migrenie i chorobach serca

Niektóre choroby serca są powiązane z migreną, ale ogólne ryzyko rozwoju chorób serca jest niskie.

Autor: Kaitlin Sullivan 18 marca 2021 r.

Co musisz wiedzieć o migrenie i problemach ze słuchem

Migrena nie powoduje utraty słuchu, ale niektóre jej rodzaje wiążą się z szumami usznymi i innymi problemami z uszami.

Autor: Becky Upham 16 marca 2021 r.

Czy to atak migreny czy ból głowy zatok?

Ataki migreny są często mylone z bólami zatok. Oto jak odróżnić.

Autor: Becky Upham 9 marca 2021 r.

10 gwiazd z migreną

Możesz być zaskoczony niektórymi nazwiskami domowymi, które żyją i rozwijają się z migreną.

Autor: Kaitlin Sullivan, 17 lutego 2021 r.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów – 7 interesujących faktów

Dowiedz się o tym rzadkim zaburzeniu neurologicznym, które wiąże się z migreną, padaczką i infekcjami.

Autor: Becky Upham12 lutego 2021"

Niektóre ćwiczenia Pilates są pomocne i bezpieczne dla osób z osteoporozą. Roy Mehta/

Prawdopodobnie słyszałeś, że ćwiczenia z obciążeniem – takie jak chodzenie – mogą pomóc zmniejszyć ryzyko złamania kości w przypadku osteoporozy. Ale nie zapomnij o pilates jako treningu potencjalnie oszczędzającym szkielet https://harmoniqhealth.com/pl/ dla osób z niską gęstością kości.

Podstawy Pilates oferują niesamowitą platformę do wzmacniania kości i zapobiegania złamaniom, jeśli są wykonywane prawidłowo," mówi Rebekah Rotstein, instruktorka pilates w Kinected w Nowym Jorku. Rotstein jest twórcą Buff Bones, systemu ruchu, który wykorzystuje Pilates do zarządzania i zapobiegania problemom kości i stawów.

Ale nie wystarczy każdy trening Pilates. W rzeczywistości wiele podstawowych ćwiczeń Pilates nie jest bezpiecznych dla osób z osteoporozą ze względu na obciążenie kręgosłupa. Oto, co musisz wiedzieć, zanim uderzysz w matę lub maszyny:

Jak pilates może pomóc komuś z osteoporozą

Pilates to zestaw ćwiczeń opracowanych po raz pierwszy przez Josepha H. Pilatesa podczas internowania w brytyjskim obozie dla obywateli niemieckich podczas I wojny światowej. Przez lata udoskonalał swoje metody wzmacniania mięśni rdzenia ciała, które wspierają kręgosłup i pomagają utrzymuj równowagę ciała. Pilates włączył również świadomość oddechu do swoich ćwiczeń, praktykę, która jest obecnie podkreślana na wielu zajęciach Pilates.

Ćwiczenia Pilates wykonywane prawidłowo mogą pomóc osobom z osłabionymi kośćmi poprzez:

Zwiększenie gęstości kości, gdy części ciała poruszają się wbrew sile grawitacjiWzrost siły i masy mięśniowej, co z kolei wspiera kościPoprawa równowagi, która może pomóc w zapobieganiu upadkom, które mogą skutkować złamaniem kościPoprawa zakresu ruchu i postawy, co może pomóc w utrzymaniu kości w jednej linii i zapobiegają bolesnym uszczypnięciom nerwów i skurczom mięśni pleców

Jednak według Rotsteina"Trzy czwarte ćwiczeń tradycyjnego pilatesu wymaga modyfikacji dla osoby z osteoporozą. Tradycyjna klasa mat Pilates nie jest wskazana. "

Ale zmodyfikowane zajęcia, które pomijają wymienione poniżej ćwiczenia na macie i są prowadzone pod kierunkiem wyszkolonego instruktora, mogą być bezpieczne.

POWIĄZANE: Jak bezpiecznie ćwiczyć z osteoporozą

Które ćwiczenia Pilates są bezpieczne dla osoby z osteoporozą?

Ćwiczenia na plecy, ramiona, nogi i biodra są najbardziej korzystne dla osób z osteoporozą.

Najbardziej szkodliwym rodzajem urazu, jaki można ponieść, jest złamanie biodra," mówi Rotstein. "Wzmocnienie bioder powinno być dużym celem. "

Ale osoby z osteoporozą powinny unikać ćwiczeń Pilates, które obejmują pochylanie się do przodu lub toczenie na plecach i powinny być bardzo ostrożne w wykonywaniu ćwiczeń, które obejmują skręcanie kręgosłupa.

Pilates ma dużą część ruchów, które obejmują pochylanie się do przodu przez kręgosłup," Rotstein ostrzega. "To najbardziej niebezpieczny ruch dla kogoś, kto ma ubytek kości. Mogłoby to doprowadzić do złamania kręgosłupa. "

Bezpieczne ćwiczenia na macie Pilates dla osób z osteoporozą

Pojedyncze i podwójne kopnięcia na nogę Serie leżące na bokuPodciąganie i kręcenie nogamiPompkiRozszerzenie klatki piersiowej

Niebezpieczne ćwiczenia na macie

ZwijaćPrzewijać ScyzorykSkręcenie kręgosłupaPiła

Niektóre ćwiczenia Pilates wymagają użycia sprzętu, takiego jak reformer, który nieco przypomina maszynę do wiosłowania i zapewnia opór osobie ćwiczącej.

Stół trapezowy lub stół trapezowy to kolejny element sprzętu Pilates, który można znaleźć w niektórych studiach, który umożliwia wykonywanie pewnych ćwiczeń rozciągających i siłowych.

Pilates oparty na sprzęcie może być równie bezpieczny jak ćwiczenia na macie, mówi Rotstein, a być może bardziej skuteczny, ponieważ dodaje do treningu element treningu siłowego.

Ćwiczenia maszynowe Safe Pilates dla osób z osteoporozą

Praca nóg (przy użyciu reformera)Okręgi nóg i ramion (reformer)Paski do ciągnięcia (reformer)Podziały boczne (reformer)Seria nóg i sprężyn (stół pułapek)Rozszerzenie klatki piersiowej (stół pułapek)

Niebezpieczne ćwiczenia maszynowe

Krótkie kolceWieżaNad głowąSyrena

Pytania, które należy zadać instruktorowi pilates, jeśli masz osteoporozę

Wraz ze wzrostem popularności znalezienie zajęć Pilates jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, ale osoby z osteoporozą muszą szukać zajęć dostosowanych do ich stanu zdrowia lub przynajmniej wiedzieć, które ćwiczenia należy pominąć, biorąc udział w ogólnych zajęciach Pilates.

Możesz również poprosić instruktora o pomoc w określeniu, które ćwiczenia są bezpieczne dla osoby cierpiącej na osteoporozę. Niektóre pytania, które możesz zadać, to:

Czy wiesz, które ćwiczenia są bezpieczne i niebezpieczne dla osób z osteoporozą? Czy zaplanowany trening będzie zawierał któreś z ćwiczeń wymienionych powyżej jako niebezpieczne? Czy ćwiczenia mające na celu zachowanie równowagi i zapobieganie upadkom zostaną włączone do rutynowego treningu?

Możesz również zajrzeć na stronę internetową Buff Bones, aby znaleźć instruktorów przeszkolonych w tym treningu w Twojej okolicy.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący bólu przewlekłego!

Najnowsze informacje na temat osteoporozy

Badanie wykazało, że osteoporoza jest niedodiagnozowana i nieleczona u mężczyzn

Bardzo mały procent starszych mężczyzn ze złamaniami kości przeszedł niedawno badanie gęstości mineralnej kości.

Brian P. Dunleavy12 listopada 2020

Wydano nowe wytyczne dotyczące terapii osteoporozy podczas pandemii COVID-19

Eksperci w zakresie zdrowia kości podkreślają znaczenie kontynuacji terapii lekami i przedstawiają zalecenia dla tych, którzy muszą opuścić leczenie.

Autor: Becky UphamMaj 12, 2020

W przypadku kobiet po menopauzie większa aktywność fizyczna może oznaczać mniej złamań biodra

W dużym badaniu stwierdzono, że starsze kobiety, które spędzają więcej czasu na aktywności, mają mniej złamań biodra.

Autor Becky Upham 28 października 2019 r.

Statyny wiążą się z wyższym — lub niższym — ryzykiem osteoporozy, w zależności od dawki

Nowe badanie wykazało, że niskie dzienne dawki tych leków obniżających poziom cholesterolu wiążą się z niższym ryzykiem osteoporozy, podczas gdy wyższe dawki są z tym związane. . .

Przez Don Rauf Październik 4, 2019

Badanie mówi, że aby zapobiec złamaniom, uzyskaj właściwy porządek leków na osteoporozę

Nowe badania sugerują, że stosowanie bisfosfonianów przed przyjęciem leku Prolia może zmniejszyć ryzyko złamań po odstawieniu.

Autor: Becky Upham Czerwiec 20, 2019

Badanie pokazuje wyższe niż oczekiwane ryzyko osteoporozy

Odżywianie i aktywność fizyczna są powiązane z utratą gęstości kości u mężczyzn i kobiet w młodszym wieku.

Autor: Becky Upham Czerwiec 5, 2019

Nowy przypadek leczenia osteoporozy zatwierdzony przez FDA

Terapia budująca kości oferuje nowe korzyści leczenia, ale także nowe zagrożenia.

Autor Becky UphamKwiecień 16, 2019

Nowe wytyczne dotyczące osteoporozy wydane dla kobiet po menopauzie

Nowe wytyczne zachęcają do przyjmowania leków dla kobiet z wysokim ryzykiem złamań, ale niektórym zezwalają na „wakacje od narkotyków”.

Przez Shari RoanMarzec 26, 2019

Reclast (zoledronian) zapobiega złamaniom u kobiet z osteopenią

Nowe wyniki badań otwierają możliwość leczenia starszych kobiet zagrożonych złamaniem kości.

By Brian P. Dunleavy 27 grudnia 2018 r.

Czy jedzenie soi lub suplementów zapewni mocniejsze kości?

Niewiele jest dowodów na przyjmowanie suplementów sojowych dla zdrowia kości, ale jest wiele dobrych powodów, aby włączyć produkty sojowe do swojej diety.

Autor: Alice Callahan 6 czerwca 2018 r."

Spójrz na mapę przedstawiającą występowanie udaru mózgu w Stanach Zjednoczonych, a zobaczysz zaskakująco gęstą gromadę w jednym konkretnym obszarze, południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Amerykanie mieszkający w tym regionie mają o 15 procent wyższe ryzyko udaru, a śmiertelność z powodu udaru w tych krajach "pas udarowy" stanach jest o 30 do 40 procent wyższy niż w pozostałej części kraju.

Czy to oznacza, że ​​jeśli mieszkasz w tej okolicy, musisz się przeprowadzić, aby uniknąć ryzyka udaru mózgu? Nie, ale oznacza to, że powinieneś uciec z kulturowej pułapki niezdrowych zachowań, takich jak zła dieta i palenie, które mogą drastycznie zwiększyć ryzyko udaru mózgu.

Pas udarowy: dotknięte stany

Koncepcja pasa udarowego to "ten duży obszar stanów południowych i południowo-wschodnich, gdzie udar wydaje się być bardziej powszechny," mówi dr Stephen Page, badacz rehabilitacji i adiunkt na Wydziale Medycyny Fizycznej i Rehabilitacji na Uniwersytecie Cincinnati Academic Medical Center w Ohio.

Konkretne stany pasa udarowego to Karolina Północna, Karolina Południowa, Georgia, Tennessee, Alabama, Mississippi, Arkansas i Luizjana.

Pas udarowy: zagrożenia związane ze stylem życia

Aby spróbować zrozumieć, dlaczego ryzyko udaru jest większe w stanach poudarowych niż w innych częściach kraju, naukowcy przyglądają się czynnikom stylu życia, które odgrywają rolę, aby zobaczyć, jak powszechne są one w tych stanach.

Palenie. Dr Page wskazuje: „Palenie i cała klasa niezdrowych zachowań może być bardziej powszechna w tych obszarach.

Register

Have an account?