Follow us

Blvck Bundoo

Mandle jsou kaloricky husté, takže dávejte pozor na porce

.ecd4bf54f418d3a6eb52b59c1b5ec7d1{position:absolute;right:9219px;}

Mandle jsou kaloricky husté, takže dávejte pozor na porce

Belsito také varuje, že dlouhodobé vystavení slunci může způsobit spálení sluncem, maxmen předčasné stárnutí a rakovinu kůže. Pokud tedy ke kontrole lupénky používáte sluneční světlo, nezapomeňte použít opalovací krém, abyste minimalizovali rizika.

Pokud přestěhování do jiného klimatu není možné, možná budete chtít promluvit se svým lékařem o vyzkoušení světelné terapie psoriázy. To není totéž jako používání vnitřního diclofenac potassium tablets in pakistan solária – zahrnuje vystavení pokožky ultrafialovému světlu pod lékařským dohledem. Váš lékař by vám také mohl předepsat domácí světelnou terapii.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o psoriáze!

Nejnovější v oblasti psoriázy

Ty – Ano, ty! – Může se stát obhájcem pacienta s psoriázou

Od Howard Chang, 25. března 2021

Život s lupénkou jako asijského Američana může znamenat „hořké jídlo“

Od Howarda Changa, 3. března 2021

Co dělat, když topická léčba na vaši psoriázu nestačí

Jak váš stav postupuje, možná budete muset zvážit systémovou léčbu ke zvládnutí vašich příznaků.

Od Colleen de Bellefonds 23. února 2021

10 známek toho, že je čas zavolat svému dermatologovi o lupénce

Může se stát, že budete muset mezi pravidelně plánovanými návštěvami kontaktovat svého does amitriptyline help you sleep dermatologa.

Od Colleen de Bellefonds 23. února 2021

Jak se orientovat ve změnách zdravotního pojištění se psoriázou

Howard Chang 29. ledna 2021

Jaké to je žít 35 let se psoriázou: Glennův příběh

Zde je návod, jak jeden muž z New Yorku strávil polovinu svého does amitriptyline help you sleep života zvládáním tohoto stavu.

Od Colleen de Bellefonds, 28. ledna 2021

5 tipů pro léčbu psoriázy nohou

Psoriáza může postihnout vaše nohy, takže zvládnutí problému je výzvou. Zde jsou kroky, které můžete provést, abyste předešli problémům.

Nina Wassermanová, 28. ledna 2021

5 způsobů, jak bezpečně sportovat se psoriázou

Nepohodlné a svědivé kožní plaky mohou ztěžovat zůstat aktivní a sportovat. Tyto jednoduché kroky mohou pomoci udržet hry zábavné.

Nina Wassermanová, 28. ledna 2021

Co vakcína proti COVID znamená pro lidi s psoriázou

Od Howarda Changa, 25. ledna 2021

Co vědět o epilaci, pokud máte psoriázu

Ať už chcete odstranit nežádoucí chloupky z obličeje, nohou nebo jiné oblasti těla, zde je to, co potřebujete vědět, abyste to udělali jemně a bezpečně. . .

Od Katherine Lee, 10. prosince 2020 “

Láhev přípravku Xarelto, léku předepsaného k léčbě a prevenci krevních sraženin. Kristoffer Tripplaar/Alamy

Na konci března Bayer a Johnson Johnson, farmaceutické společnosti, které vyrábějí a prodávají ředidlo krve Xarelto (rivaroxaban), souhlasily s vyplacením 775 milionů dolarů na vyřešení více než 25 000 soudních sporů, podle nichž lék neposkytl dostatečné varování před potenciálním rizikem krvácení.

Od roku 2011, kdy americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) poprvé schválil použití přípravku Xarelto k léčbě krevních sraženin, byl tento lék předepsán více než 44 milionůkrát pouze v USA. Tento lék se běžně používá k prevenci vzniku krevních sraženin u pacientů s fibrilací síní (AF) a u lidí, kteří podstoupili operaci náhrady kolena nebo kyčle.

Když byly asi před pěti lety poprvé podány žaloby, Janssen Pharmaceutica (dceřiná společnost Johnson Johnson) podrobně prozkoumala své informace o označování a podle mluvčí společnosti Sarah Freemana rozhodla, že jasně sdělila výhody Xarelta.

Ačkoli oba Johnson Johnson a Bayer vyvracejí tvrzení, že léky neposkytovaly dostatečné upozornění na potenciálně smrtelná rizika krvácení, společnosti se rozhodly, že vypořádání nároků bude nejlepším postupem z hlediska času, zdrojů a v konečném důsledku poskytování péče pacientům.

“Jako zdravotnická společnost chceme strávit každou chvíli, kdy můžeme zlepšovat životy a hledat nové léky,” říká Freeman. “Stojíme za Xareltem a těšíme se a těšíme se, že se pohneme kupředu.” Nadále podporujeme studie, které zkoumají potenciál Xarelta k léčbě nových oblastí nesplněných lékařských potřeb. A zůstáváme oddaní milionům pacientů na celém světě, kterým byly léky předepsány. ”

Protože farmaceutické společnosti vyhrály šest dalších podobných případů, které se dostaly k soudu, některé si kladou otázku, proč tyto žaloby nenapadly u soudu.

Janssen vysvětlil, že tato obvinění vyžadovala, aby jejich vědci strávili mnoho hodin odpovídáním na otázky a odváděli je od své výzkumné práce, takže bylo v jejich nejlepším zájmu ukončit tyto právní výzvy.

Ovlivnilo právní jednání užívání drog?

Zprávy o soudních sporech a právní zástupci žalobců žádající klienty prostřednictvím reklam, které varují před potenciálními vedlejšími účinky Xarelta, podle Freemana údajně vedly mnoho pacientů k tomu, aby přestali používat předepsané antikoagulační léky. To mohlo u některých jedinců vést k vážným zdravotním následkům.

“Jakmile jsem začal v televizi vidět ty reklamy s právníky v televizi o Xareltu, chtěl jsem jim zavolat a říct: ‘Nyní jste vyděsil mé pacienty z užívání těchto léků, které jim zachraňují život,’ ‘říká Laurence M. Epstein, MD , systémový ředitel elektrofyziologie ve společnosti Northwell Health v Manhassetu v New Yorku. “Víme, že existuje riziko krvácení z těchto ředidel krve, ale riziko mrtvice je mnohem vyšší.” Pro pacienty je to jen špatná služba. To mě tak rozčiluje. ”

Freeman dodává: „Pacienti by neměli přestat užívat léky, aniž by o tom promluvili se svým lékařem. To je v první řadě nejdůležitější věc pro každého, kdo užívá Xarelto. ”

Pro právníky zastupující pacienty, kteří údajně kvůli lékům utrpěli zranění, viagra dp například vnitřní krvácení, bylo vyrovnání spravedlivé.

“Takové soudní spory jsou pro spotřebitele důležitým způsobem, jak se vyjádřit v otázkách bezpečnosti drog,” říká Brian Barr z advokátní kanceláře Levin Papantonio v Pensacole na Floridě a spoluvedoucí poradce řídícího výboru žalobců pro víceúrovňové soudní spory , v prohlášení.

Výhody převažují nad riziky

Žaloby také tvrdily, že výrobci agresivně uváděli na trh drogu jako alternativu k warfarinu (Coumadin a Jantoven), který se po desetiletí používá k prevenci vzniku krevních sraženin.

V posledních několika letech FDA schválil nová perorální antikoagulační léčiva – Xarelto (rivaroxaban), Pradaxa (dabigatran), Eliquis (apixaban) a Savaysa (edoxaban).

FDA dospěl k závěru, že tyto léky jsou při prevenci mrtvice buď rovnocenné, nebo účinnější než warfarin, s přijatelným rizikem krvácení.

Pokud při užívání warfarinu dojde k významnému krvácení, existuje reverzační látka: vitamín K. Protilátka pro přípravek Pradaxa s názvem Praxbind (idarucizumab) byla zavedena v roce 2015 a podle článku publikovaného v červnu 2018 v časopise Drugs v květnu 2018 FDA schválil AndexXa (andexanet alfa), první a jedinou protilátku ke zvrácení krvácení u lidí užívajících Xarelto, Eliquis nebo Savaysa.

“Je však důležité si uvědomit, že většina krvácení spojeného s antikoagulancii není život ohrožující;” varfendil ve skutečnosti je smrtelné krvácení poměrně vzácné, ”píše kardiolog Ellis Unger, MD, v článku publikovaném v říjnu 2015 na webu FDA. “U všech antikoagulancií používaných při fibrilaci síní jsme dospěli k závěru, že přínos prevence mrtvic převažuje nad zvýšeným rizikem krvácení.” ”

Doktor Epstein říká: „Předepisuji Xarelto každý den a ve skutečnosti je sundávám z Coumadinu, abych jim nasadil tyto léky. ”

Výzkum pokračuje ve zlepšování léčby

Fibrilace síní (AF) je nejčastějším problémem srdečního rytmu ve Spojených státech a podle článku postihne do roku 2030 více než 12 milionů Američanů, podle článku publikovaného v červnu 2018 v časopise Journal of the American College of Cardiology. U pacientů hospitalizovaných s akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou v letech 2003 až 2014 se prevalence FS zvýšila ze 16 na 20 procent.

AF zvyšuje riziko mrtvice, protože krev nemusí správně pumpovat ze srdce, což může způsobit, že se hromadí a tvoří sraženinu.

Janssen pokračuje ve výzkumu s cílem prozkoumat a potenciálně zlepšit účinnost Xarelta. Podle tiskové zprávy studie představená na vědeckém zasedání Americké akademie kardiologie v roce 2019 zjistila, že nově diagnostikovaní pacienti s nevalvulární fibrilací síní užívající přípravek Xarelto zaznamenali výrazně méně mrtvic, výrazně méně závažných mrtvic a méně úmrtí souvisejících s mrtvicí ve srovnání s těmi, kteří užívali warfarin .

Jiný výzkum, publikovaný v září 2018 v The New England Journal of Medicine, však odhalil, že Xarelto významně nesnižuje riziko symptomatického žilního tromboembolismu, což je stav, kdy se krevní sraženina tvoří nejčastěji v hlubokých žilách nohy, tříslech, nebo paže.

Xarelto také dělá titulky jako Johnson Společnost Johnson zahájila televizní reklamy oznamující cenu léku ve snaze transparentně stanovit ceny. Podle článku publikovaného 29. března 2019 společností Axios, reklamy, které začaly na konci března, ukazují ceníkovou cenu Xarelto jako 448 $ za měsíc, ale skutečná výplata pacienta se pohybuje mezi 0 $ a 47 $, v závislosti na pojistném krytí.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví srdce!

Nejnovější v oblasti zdraví srdce

Nové pokyny pro zdraví srdce Zaměřte se na břišní tuk, nejen na tělesnou hmotnost

Silnější obvod pasu může podle nových pokynů zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění iu lidí, kteří nemají nadváhu ani obezitu. . .

Od Lisy Rapaportové, 27. dubna 2021

6 věcí, které by lidé se srdečními chorobami měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Najděte odpovědi na své otázky o tom, jak získat vakcínu a jaké dapoxetine drug test vedlejší účinky se u vás mohou vyskytnout.

Od Kaitlin Sullivan 5. dubna 2021

The American Heart Association Makes the Heart-Mind Connection Official

 Výzkum spojující duševní a kardiovaskulární zdraví dosáhl kritického množství, říká AHA. A můžete podle toho jednat.

Od Allison Young, MD, 26. března 2021

Cvičení, nikoli terapie testosteronem, zlepšuje zdraví tepen u středních a starších paxal cheap mužů

Přestože léčba testosteronem může zvýšit hladiny tohoto mužského pohlavního hormonu, nová klinická studie naznačuje, že to nepomůže vytvořit vnitřní výstelku. . .

Lisa Rapaport 1. března 2021

Zpívající chirurgové vydávají novou hudbu pro měsíc srdce

Druhé EP dua si klade za cíl zvýšit povědomí a inspirovat posluchače, aby upřednostňovali zdraví svého does amitriptyline help you sleep srdce.

Od Katie Williams 26. února 2021

Mnoho starších paxal cheap dospělých užívá aspirin pro zdraví srdce, i když se to nedoporučuje

Lidé ve věku 75 let a starší, kteří nikdy neměli kardiovaskulární příhodu, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice, pravděpodobně phenergan label nebudou mít prospěch z každodenní aspirinové pilulky. Ale nový. . .

Lisa Rapaport 24. února 2021

Transgenderové ženy mají s věkem jedinečná rizika pro srdce

Genderově potvrzující léčba hormony představuje pro transgender ženy v průběhu času kardiovaskulární rizika, která se liší od rizik, kterým ženy čelí. . .

Lisa Rapaport 22. února 2021

Zeptejte se Castle Connolly Nejlepší lékař: Co potřebujete vědět o zdraví vašeho srdce

Pokročilý kardiologický specialista na srdeční selhání a transplantaci, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, odpovídá na otázky týkající se udržení vašeho srdce. . .

Do 22. února 2021

Mladí dospělí černí jsou po transplantaci srdce mnohem vyšší riziko smrti

Nová studie říká, že u mladých černých dospělých je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí do jednoho roku od zákroku.

Jordan M. Davidson 5. února 2021

Gestační diabetes vázaný na poškození tepny roky po těhotenství

Ženy s gestačním diabetem během těhotenství mají zvýšené riziko takzvané kalcifikace koronárních tepen – plaku, který se hromadí. . .

Od Lisy Rapaportové, 2. února 2021 “

Chcete posílit své srdce a zhubnout? S několika jednoduchými změnami stravy zvládnete obojí. Zde je 8 chutných tipů na zdravou výživu srdce od odborného kardiologa Lifescriptu … Měli byste žít zdravým životním stylem a zhubnout. Je možné dělat obojí najednou. Kardiolog a odborník na Lifescript James Beckerman, M. D., ve své knize The Flex Diet: Design Your Own Weight Loss Plan (Touchstone) dělá z vylepšeného zdraví srdce šťastný vedlejší účinek kontroly hmotnosti. Problémy se srdcem se mohou postupně rozvíjet s běžnými problémy, jako je hypertenze, vysoká hladina cholesterolu, přibývání na váze nebo cukrovka, říká Dr. Beckerman, specialista na kardiovaskulární choroby z Providence Heart and Vascular Institute v Portlandu, Ore. Nečekejte ale, až se potíže projeví začněte chránit svůj nejvzácnější orgán. “Srdcovým onemocněním lze předcházet z 80%,” říká doktor Beckerman. Jednoduché dietní změny, periactin maximum dosage jako jsou tyto, mohou dělat dvojí povinnost: odvracejí srdeční choroby a pomáhají vám zhubnout. Zde je 8 bodů, které byste měli zahrnout do svého does amitriptyline help you sleep jídelníčku zdravého pro srdce: 1. Užijte si mandle. Ořechy jsou skvělým zdrojem mononenasycených tuků, které jsou spojeny se sníženým rizikem srdečních chorob a lipoproteiny s nízkou hustotou (LDL nebo „špatný“) cholesterol, říká Dr. Beckerman. A mandle mohou být z nich nejzdravější. “Ve srovnání s jinými ořechy mají nejvyšší obsah bílkovin a vitamínů,” a jsou nejlepší pro hubnutí, říká doktor Beckerman.

Tip na zdravou výživu pro srdce: Mandle jsou na nízkém glykemickém indexu (nezvyšují hladinu cukru v krvi, což může vést k chutě). A jsou tak syté, že vás hrstka dokáže zasytit do dalšího jídla. Mandle jsou kaloricky husté, takže dávejte pozor na porce. Dr. Beckerman doporučuje asi 20 (nebo 1 unci) na značnou svačinu. Vyberte si mandle s nízkým obsahem soli nebo bez soli, protože někdy jsou připraveny se spoustou sodíku. 2. Vyhněte se mléčným krémům. Tyto malé nádoby jsou pohodlným způsobem, jak odlehčit vaši javu, ale jsou také záludným zdrojem špatných tuků, říká doktor Beckerman. Je to proto, že mohou obsahovat nasycené tuky (které se nacházejí v potravinách, jako je červené maso, mléčné výrobky a kokosový olej) a mohou zvýšit hladinu LDL. Ještě horší jsou trans -tuky, chemicky pozměněné oleje, které zvyšují cholesterol a nenabízejí žádnou nutriční hodnotu, říká doktor Beckerman. Tip na zdravou výživu srdce: „Dobrou zprávou je, že trans-tuky jsou dobře označeny,“ říká. Políčko „Nutriční fakta“ u balených potravin rozděluje procenta nasycených a trans -tuků v každé porci. (Přečtěte si více o navrhovaných nových změnách nutričních štítků.) Ale pozor: Tato čísla mohou být nepřesná, protože množství menší než 0,5 gramů trans -tuků na porci lze zaokrouhlit will diflucan cure penile yeast infection dolů na 0. „To znamená, že pokud má váš smetana 0,4 g trans-tuků na porci, na obalu může být uvedeno „trans-free-free“, “poznamenává doktor Beckerman. “Ale pojďme být skuteční,” říká. “Jedna porce je jako kapátko plná, takže pravděpodobně phenergan label použijete nejméně čtyři.” A pak jste právě měli 1,6 gramů trans -tuků. “Přečtěte si tedy také etiketu přísady.” Pokud je v produktu uveden „částečně hydrogenovaný“ olej, obsahuje alespoň některé trans -tuky. I když váš smetana řekne „trans-free-free“, držte se jedné porce, radí doktor Beckerman. Tímto způsobem nikdy nedostanete více než 0,4 g.

Trans a nasycené tuky přispívají k přírůstku hmotnosti, říká. A vyřazení jen dvou malých krémů za den může přidat až o 1 800 méně kalorií za měsíc. 3.

Register

Have an account?