Follow us

Blvck Bundoo

Aeg-ajalt tegelevad kaitserühmad aga valesti valitud kirega.

Aeg-ajalt tegelevad kaitserühmad aga valesti valitud kirega.

Inimloomusele on omane tahta kas intenskin töötab? oma saatust juhtida, meile jagatud kaarte tagasi lükata. Selles mõttes tunnen sügavat kaastunnet inimeste vastu, kes otsustavad heidutava diagnoosi ees või haiguse käes vaevledes iga ravikivi ümber pöörata.

Siiski peame mõistma, kui haavatavad oleme maduõli suhtes, kui oleme haiged. On terveid tööstusharusid, mis röövivad haigeid, pakkudes patsientidele kallite toodete ja protseduuride eest valelootust. Nad teavad, et me teeme kõike, kui me kannatame, kaasa arvatud hoolikalt üles ehitatud fantaasia (sageli “meditsiinilise kõlaga” kõnepruugis) järgimine. Võltsitud ravimite müümine haigetele inimestele on moraalselt õigustamatu.

Viimase 10+ aasta jooksul, kes on täiend- ja alternatiivmeditsiini rangelt testinud, ei ole NIH leidnud ühtki tõhusaks osutunud abinõu. Siiski on väga vähestel meediaväljaannetel olnud julgust seada kahtluse alla nende ravimeetodite meditsiiniline väärtus (märkimisväärsed erandid hõlmavad ajakiri Wired, Newsweek ja Associated Press). Arstina valmistab see mulle suure pettumuse, sest mu patsiendid saavad oma uudiseid tõenäolisemalt telerist kui minult. Ja ajastul, mil Jenny McCarthyt aktsepteeritakse meditsiini esindajana (ta julgustab emasid oma lapsi mitte vaktsineerima), on väga raske anda inimestele täpset terviseteavet.

Lõpptulemus on järgmine: haiguste vastu võitlemine on hea. Kuid kõige olulisemad lahingud võidetakse teadusega. Kaastunne ja lahkus on osa heast arstiabist – ja CAM on tavaliselt vaid kallis tähelepanu kõrvalejuhtimine tõelistest ravidest või meie füüsiliste olukordade aktsepteerimisest.

Laurie: Mis on teie mõtted tõenduspõhise meditsiini, patsientide kaitserühmade ja selliste diagnooside nagu fibromüalgia ja kroonilise Lyme’i tõve vaidluste/poliitika kohta?

Dr Val: Ma arvan, et patsientide kaitserühmad eksisteerivad, sest meie tervishoiusüsteem on katki. On palju traagilisi lugusid patsientidest, kes on saanud viga valediagnooside, hooletusse jätmise või bürokraatiakihi tõttu – ja on imeline, et nemad ja nende lähedased võitlevad selle eest, et teised ei jagaks sarnast saatust.

Aeg-ajalt tegelevad kaitserühmad aga valesti valitud kirega. Nende eesmärk on kaitsta ja anda oma tegudega teisi, kuid kui nad tuginevad oma tegevuskavade edendamisel valedele hüpoteesidele, võivad nad teha rohkem kahju kui kasu. Võtke näiteks autismikogukond. Muidugi soovivad vanemad innukalt avastama autismi põhjust, et seda saaks ravida – kuid kahjuks on mõned otsustanud lihtsalt põhjuse omistada millelegi juhuslikule ja mitteseotule. Vaktsiinid ei ole autismi põhjuseks – ja mõned kaitserühmad on raisanud oma energiat teooria edendamisele, mis ei põhine tõenditel. Kujutage ette, kui palju kasulikum oleks olnud suunata see kirg tõelise põhjuse leidmisele? Selle asemel on mõned advokaadirühmad viinud kõik paranoiasse ennetava protseduuri (vaktsineerimise) tõttu, mis on üks kaasaegse meditsiini suurimaid võidukäike. Paralleeluniversumis on teadlased avastanud autismiga seotud geenid ja nüüd hakkame haiguse geneetikat lahti harutama. See teema on minu jaoks oluline, sest mul on palju autismiga sugulasi.

Mis puudutab fibromüalgia / kroonilise Lyme’i vaidlusi, siis arvan, et see toob esile ainult selle, kui kaugel me oleme vaimse tervise probleemidest häbimärgistamise eemaldamisest. Puuduvad konkreetsed tõendid fibromüalgia (ja paljude antikehanegatiivse kroonilise puukborrelioosi juhtude) füüsilise põhjuse kohta ning patsientidel, keda olen ravinud, on suurenenud füüsiline aktiivsus, antidepressandid ja uni paranenud. Miks on kroonilise unepuudusega (kehavalude ja ärrituvusega) inimestele oluline anda silt “fibromüalgia”? Kas see on kodeerimise ja arveldamise hõlbustamiseks? Vaimse tervise probleemi destigmatiseerimiseks? Või sümptomite sünteesimiseks nimega sündroomiks? Inimestele ei ole oluline võidelda haiguse etioloogia pärast – oluline on see, et inimesed saaksid abi ja tuge, mida nad vajavad, et end paremini tunda ja paremini toime tulla.

Laurie: Mõned arvavad, et otse tarbijatele suunatud reklaam ning Big Pharma ja “mina ka” ravimite mõju on loonud patsientide populatsiooni, kes on tervemad kui eelmised põlvkonnad, kuid kes ei tunne seda – nad keskenduvad kaebustele, mis teistel võivad olla. ignoreeritud. Kas olete sellega nõus?

Dr Val: Pole kahtlust, et meditsiini edusammud on pikendanud ja parandanud meie elu. Kuid me ei näe ravimi kasulikkuse täit mõju, kuna kuni 50% retseptidest jääb täitmata või neid ei kasutata õigesti.

Teisest küljest käituvad kasumit taotlevad ettevõtted, kes peavad aktsionäridele meeldima, etteaimatavalt. See ei häiri mind nii väga, kui vidinaid müüakse, aga kui inimeste elud on tasakaalus, on oluline tagada inimestele õige hooldus, mitte tingimata kõige tulusam. Minu arvates on otseturundus tarbijatele andnud Big Pharma usaldusväärsusele tõsise löögi. Nende tõeline edu seisneb heade ravimite valmistamises, mis inimesi aitavad, mitte valenõudluses ravimite järele, mis annavad vaid marginaalset kasu.

Kuid ütlemata lugu on see, et mängu muutvate ravimite avastamine, uurimine, testimine ja FDA loa saamine on muutunud nii uskumatult kulukaks, et Big Pharma tagasilöögist on saanud “mina-ka” tööstus. Selle tulemuseks on teaduslik stagnatsioon – ja me kõik kannatame selle pärast.

Laurie: Tervishoiureform on praegu tohutu teema ning selliste haiguste puhul nagu II tüüpi diabeet, südamehaigused jne on palju rõhku ennetamisele ja heaolule, kus elustiili muutused võivad oluliselt mõjutada. Kuhu see ennetustöö jätab patsiendid, kelle tulemusi ei pruugi käitumise/elustiili muutused nii mõjutada? Pean siin silmas geneetilisi häireid ja haigusi, kus haiguse progresseerumine on probleemiks, kuid levinum ennetuskontseptsioon ei kehti samamoodi. Mida on neil patsientidelt tervisereformi osas loota/oodata?

Dr Val: Peame tunnistama, et 75% meie tervishoiu dollaritest kulutatakse krooniliste haiguste ravile ja ravile ning et neid haigusi on 80% ulatuses ennetatav dieedi ja elustiiliga. Muidugi, ülejäänud 20% EI ole ennetatavad. Alati leidub inimesi, kes saavad juhuslikult vigastada – võib-olla geenimutatsioonide (nt vähk), geneetiliste haiguste (nt tsüstiline fibroos) või isegi autoõnnetuste (seljaajuvigastuste) tõttu. Kõigi jaoks on oluline mõista, et isiklikud valikud ei ole kõigi haiguste aluseks. Nii nagu me ei saa valida oma vanemaid, ei saa me valida oma geene.

On väga tavaline, et vähipatsiendid mõtlevad, kas nad tegid midagi oma vähi esilekutsumiseks. Nad muutuvad ärevaks ja võitlevad süütundega. Ma arvan, et see on tõesti kahetsusväärne, sest paljudel juhtudel on see lihtsalt juhusliku juhuse küsimus, mis on segatud mõnede (potentsiaalselt tundmatute) geneetiliste teguritega. Kui mõelda, kui palju triljoneid rakke meie kehas on ja et nad pöörduvad pidevalt ümber või teevad endast koopiaid, siis on uskumatu, et kopeerimisprotsessis ei tehta rohkem vigu. Vähk on lihtsalt sassis koopiamasina olukord, mis väljub kontrolli alt.

Loodan, et valitsus jätkab harvaesinevate haiguste (haruldaste) haiguste uurimise rahastamist ja toetab kindlustuskaitset kõigile ameeriklastele, eriti neile 20%-le, kes võitlevad krooniliste haigustega ilma enda süül.

Loodan, et valitsus jätkab harvaesinevate (haruldaste) haiguste uurimise rahastamist ja toetab kindlustuskaitset kõigile ameeriklastele, eriti neile 20%-le, kes võitlevad krooniliste haigustega ilma enda süüta. tõenduspõhise meditsiini toetajad ja patsiendid, kes tunnevad tugevalt CAM-i väärtust. Miks on see teie arvates krooniliste haigustega patsientide jaoks nii ahvatlev, hoolimata seda toetavate uuringute puudumisest?Kaasaegse meditsiini piiridega on tõesti raske leppida. Me ei saa ravida kõiki haigusi, me ei saa tõhusalt ravida kõiki sümptomeid ja me ei saa lõputult ennetada surma. Inimloomusele on omane tahta oma saatust juhtida, meile jagatud kaarte tagasi lükata. Selles mõttes tunnen sügavat kaastunnet inimeste vastu, kes otsustavad heidutava diagnoosi ees või haiguse käes vaevledes iga ravikivi ümber pöörata.Siiski peame mõistma, kui haavatavad oleme maduõli suhtes, kui oleme haiged. On terveid tööstusharusid, mis röövivad haigeid, pakkudes patsientidele kallite toodete ja protseduuride eest valelootust. Nad teavad, et me teeme kõike, kui me kannatame, kaasa arvatud hoolikalt üles ehitatud fantaasia (sageli “meditsiinilise kõlaga” kõnepruugis) järgimine. Võltsitud ravimite müümine haigetele inimestele on moraalselt õigustamatu.Viimase 10+ aasta jooksul, kes on täiend- ja alternatiivmeditsiini rangelt testinud, ei ole NIH leidnud ühtki tõhusaks osutunud abinõu. Siiski on väga vähestel meediaväljaannetel olnud julgust seada kahtluse alla nende ravimeetodite meditsiiniline väärtus (ainult Newsweek ja Associated Press). Arstina valmistab see mulle suure pettumuse, sest mu patsiendid saavad oma uudiseid tõenäolisemalt telerist kui minult. Ja ajastul, mil Jenny McCarthyt aktsepteeritakse meditsiini esindajana (ta julgustab emasid oma lapsi mitte vaktsineerima), on väga raske anda inimestele täpset terviseteavet.Lõpptulemus on järgmine: haiguste vastu võitlemine on hea. Kuid kõige olulisemad lahingud võidetakse teadusega. Kaastunne ja lahkus on osa heast arstiabist – ja CAM on tavaliselt vaid kallis tähelepanu kõrvalejuhtimine tõelistest ravidest või meie füüsiliste olukordade aktsepteerimisest.Mõnevõrra seotud küsimusega, millised on teie mõtted tõenduspõhise meditsiini, patsientide huvikaitserühmade ja selliste diagnooside nagu fibromüalgia ja kroonilise Lyme’i tõve vaidluste/poliitika kohta?Arvan, et patsientide kaitserühmad eksisteerivad, sest meie tervishoiusüsteem on katki. On palju traagilisi lugusid patsientidest, kes on saanud viga valediagnooside, hooletusse jätmise või bürokraatiakihi tõttu – ja on imeline, et nemad ja nende lähedased võitlevad selle eest, et teised ei jagaks sarnast saatust.Aeg-ajalt tegelevad kaitserühmad aga valesti valitud kirega. Nende eesmärk on kaitsta ja anda oma tegudega teisi, kuid kui nad tuginevad oma tegevuskavade edendamisel valedele hüpoteesidele, võivad nad teha rohkem kahju kui kasu. Võtke näiteks autismikogukond. Muidugi soovivad vanemad innukalt avastama autismi põhjust, et seda saaks ravida – kuid kahjuks on mõned otsustanud lihtsalt põhjuse omistada millelegi juhuslikule ja mitteseotule. Vaktsiinid ei ole autismi põhjuseks – ja mõned kaitserühmad on raisanud oma energiat teooria edendamisele, mis ei põhine tõenditel. Kujutage ette, kui palju kasulikum oleks olnud suunata see kirg tõelise põhjuse leidmisele? Selle asemel on mõned advokaadirühmad viinud kõik paranoiasse ennetava protseduuri (vaktsineerimise) tõttu, mis on üks kaasaegse meditsiini suurimaid võidukäike. Paralleeluniversumis on teadlased avastanud autismiga seotud geenid ja nüüd hakkame haiguse geneetikat lahti harutama. See teema on minu jaoks oluline, sest mul on palju autismiga sugulasi.Mis puudutab fibromüalgia / kroonilise Lyme’i vaidlusi, siis arvan, et see toob esile ainult selle, kui kaugel me oleme vaimse tervise probleemidest häbimärgistamise eemaldamisest. Puuduvad konkreetsed tõendid fibromüalgia (ja paljude antikehanegatiivse kroonilise puukborrelioosi juhtude) füüsilise põhjuse kohta ning patsientidel, keda olen ravinud, on suurenenud füüsiline aktiivsus, antidepressandid ja uni paranenud. Miks on kroonilise unepuudusega (kehavalude ja ärrituvusega) inimestele oluline anda silt “fibromüalgia”? Kas see on kodeerimise ja arveldamise hõlbustamiseks? Vaimse tervise probleemi destigmatiseerimiseks? Või sümptomite sünteesimiseks nimega sündroomiks? Inimestele pole oluline di etioloogia üle kakelda

Autor

Val Jones

Val Jones, M.D., on Better Health, PLLC president ja tegevjuht. Tervisekasvatusettevõte on pühendunud tarbijatele teaduslikult täpse terviseteabe pakkumisele. Viimati oli ta tarbija terviseportaali Revolution Health vanemmeditsiinidirektor, mille võrgustikus on kuus üle 120 miljoni lehevaatamise. Enne Revolution Healthiga töötamist töötas dr Jones ajakirja Clinical Nutrition asutajatoimetajana. Rasvumine, veebipõhise meditsiiniajakirja Medscape eelretsenseeritud e-jaotis. Dr Jones on ka Elsevier Science’i konsultant, tagades arstide otsustusabivahendi First Consult meditsiinilise täpsuse.Dr Jones oli mitmete une, diabeedi ja ainevahetusega seotud kliiniliste uuringute peauurija ning võitis Peter Cyrus Rizzo III uurimistöö konkursil esikoha.Dr Jones on populaarse ajaveebi “Dr. Val and the Voice of Reason”, mis pälvis 2007. aastal parima uue meditsiiniblogi auhinna. Tema koomikseid on näidatud ajakirjades Medscape, PS Journal ja Placebo Journal. Ta võeti 2008. aasta juulis Washingtoni riikliku pressiklubi liikmeks.Dr Jonesi on tsiteerinud mitmed suuremad meediaväljaanded, sealhulgas USA Today, The Wall Street Journal ja LA Times. Ta on olnud külaline enam kui 20 erinevas raadiosaates ja teda kajastati CBS Newsis.

Sõidan oma töö raames palju. Olen kolmes haiglas ainus nakkushaiguste arst ja olenevalt liiklusest võin päevas tunni või kaks autos veeta. Mis ei lase mul liikluses istudes hulluks minna, on taskuhäälingusaadete ja heliraamatute kuulamine. Eriti meeldib mulle lugeda (ja jah, audioraamatud on lugemine, pedant) mitmeköitelisi eeposte. Praegu loen ma Steven Kingi Dark Toweri sarja, mis leiab aset universumis, “kus maailm on edasi liikunud”. Keskmaailmas oli kunagi maailm teaduse, ilu ja kunstiga, kuid midagi muutus, mida ma veel ei tea (olen alles kolmandal köitel; kommentaarides pole spoilereid) ja maailm liikus edasi, jättes endast maha. mõned teaduse ja tehnoloogia artefaktid, kuid see näib olevat üha primitiivsem maailm. Kuna tegemist on fantaasiaga, on erinevalt maailmast, kus ma elan, ka maagiat.

Mulle meeldib see lause: “maailm on edasi liikunud.” Mul on arusaam maailmast ja meditsiinist, mis põhineb peamiselt, kuid mitte täielikult, teadusel. Minu arusaam loodusmaailmast ei ole täielik, kuid enamasti järjepidev ja kinnitatud sadade aastate uurimistööga. Minu bakalaureusekraad oli füüsikas ja, nagu kõik premedid ja meditsiinikooli üliõpilased, on mul ka laialdane haridus keemias, bioloogias, biokeemias, füsioloogias, anatoomias, biokeemias jne.  See kõik seob omavahel kenasti, eriti minu erialal, kus olen saanud kõige rohkem teadmisi. Ma käsitlen infektsioone mitmel tasandil, alates üksikute molekulide muutustest, mis võivad põhjustada antibiootikumiresistentsust, kuni patsiendi ja tema perekonnani ning mõnikord ka kogu planeedi tasandil. Tõeliselt terviklik, mitte SCAM-i pseudoholism.

Register

Have an account?