Follow us

Blvck Bundoo

Abby Ellin 9 kwietnia 2021 Czy COVID-19 jest powodem, dla którego tracisz włosy

Abby Ellin 9 kwietnia 2021 Czy COVID-19 jest powodem, dla którego tracisz włosy

Próba, jedna czwarta Amerykanów częściowo zaszczepionych

Wtorek, 23 marca 2021 r.: Dane z prób szczepionkowych AstraZeneca mogą być nieaktualne, liczba infekcji wzrasta w ponad połowie Stanów Zjednoczonych.

Środa, 24 marca 2021: Skuteczność AstraZeneca może być zawyżona

Czwartek, 25 marca 2021: Top 30 milionów infekcji w USA

Piątek, 26 marca 2021: Biden podwaja gola do 200 milionów harmoniqhealth.com strzałów w 100 dni

Poniedziałek, 29 marca 2021 r.: Oczekuje się, że podaż szczepionek w USA wkrótce przewyższy popyt

Zapisz się do naszego biuletynu o aktualizacjach koronawirusa!

Najnowsze informacje na temat koronawirusa

Czy przytulanie się w częściowo zaszczepionym świecie jest bezpieczne?

Może nie przytuliłeś swoich rodziców lub dziadków od ponad roku. Czy można bezpiecznie wejść w ucisk, jeśli wszyscy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. . .

Autor Becky Upham 28 kwietnia 2021

Pandemia zaostrza problemy ze zdrowiem psychicznym u Amerykanów pozbawionych dostępu do żywności

Liczba gospodarstw domowych zmagających się z niedoborem żywności spadła w Stanach Zjednoczonych, ale podczas pandemii powróciła do poziomów Wielkiej Recesji. . .

By Zachary Smith 26 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: uwaga kupujących: zwalczanie oszustw związanych ze szczepionką COVID-19

Szczepionki są bezpłatne w Stanach Zjednoczonych, ale to nie powstrzymuje złych aktorów przed próbami przekonania cię, że jest inaczej.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: czy kobiety doświadczają COVID-19 i szczepionek inaczej niż mężczyźni?

Kobiety zostały szczególnie mocno dotknięte samym wirusem i skutkami ubocznymi szczepionek.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: Zrozumienie przyczyn wahania się przed szczepionką COVID-19

Dlaczego niektórzy ludzie niechętnie zakasują rękawy i co jest złego w chęci uzyskania pełnej informacji?

Autor: Serena Marshall21 kwietnia 2021

Badanie pokazuje, że niektóre witaminy i suplementy są powiązane ze zmniejszonym ryzykiem COVID-19 u kobiet

Nie wybiegaj jeszcze do apteki, aby zaopatrzyć się w zapasy — dane z ankiety są dalekie od rozstrzygających, mówi zespół badawczy.

By Carmen Chai20 kwietnia 2021

Zaszczepione przeciwko COVID-19, ale nadal niespokojne? Nie jesteś sam

Czy czujesz się na krawędzi, nawet po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19? Eksperci twierdzą, że to naturalne. Oto dlaczego — i co z tym zrobić.

Autor: Kaitlin Sullivan 16 kwietnia 2021

Dlaczego kobiety z pokolenia X nie spały dobrze podczas pandemii

Gen Xer Ada Calhoun napisał książkę o tym, dlaczego wiele kobiet takich jak ona ma tendencję do przeżywania wyjątkowego kryzysu wieku średniego. Potem ogólnoświatowy hit pandemii. Oto jej podejście. . .

Przez Abby Ellin 9 kwietnia 2021

Czy COVID-19 jest powodem, dla którego tracisz włosy?

Jeśli okaże się, że zrzucasz kosmyki, przyczyną może być stres związany z COVID.

Jessica Migala 30 marca 2021 r.

Śledź szczepionkę: czy system bezpieczeństwa szczepionek COVID do śledzenia skutków ubocznych działa?

Agencje zdrowia nadal monitorują bezpieczeństwo szczepionek, ale kiedy ich dane będą dostępne publicznie?

Autor: Serena Marshall 29 marca 2021 Zobacz wszystko

COVID-19, wywołany przez członka rodziny koronawirusów o nazwie SARS-CoV-2, jest skrótem od choroby koronawirusowej 2019. Zdrowie na co dzień

Centrum zasobów koronawirusa Johnsa Hopkinsa prowadzi bieżącą liczbę przypadków i zgonów COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Od 15:54 m. 24 lutego 2021 r. wynik wynosi:

Łączna liczba spraw na całym świecie: 112 387 354 (wzrost z 111 951 961 we wtorek)

Całkowita liczba zgonów na całym świecie: 2 492 105 (wzrost z 2 480 465 we wtorek)

Łączna liczba spraw w Stanach Zjednoczonych: 28 309 558 (wzrost z 28 221 129 we wtorek)

Całkowita liczba zgonów w Stanach Zjednoczonych: 504 135 (wzrost z 501 663 we wtorek)

Łącznie odzyskane: 63 432 913 (wzrost z 63 147 947 we wtorek)

Kultowe historie

Analiza FDA pokazuje, że J&Szczepionka J jest gotowa do użycia w nagłych wypadkach. Przed piątkowym spotkaniem amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w celu omówienia udzielenia zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych dla Johnsona & Jednodawkowa szczepionka Johnsona przeciwko COVID-19, FDA opublikowała analizę pokazującą, że produkt spełnia wymagania dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa, torując drogę do dystrybucji milionów dawek w marcu.

Materiały potwierdziły już opublikowane badania pokazujące, że szczepionka jest ogólnie skuteczna w około 66 procentach w zapobieganiu umiarkowanemu do ciężkiego COVID-19. Produkt wykazał 72% skuteczność w Stanach Zjednoczonych i 64% w Afryce Południowej, gdzie po raz pierwszy wykryto bardzo zaraźliwy wariant. Wykazano, że szczepionka jest w 85% skuteczna w zapobieganiu ciężkiej chorobie i wykazała całkowitą ochronę przed hospitalizacją i zgonem związanym z COVID.

Richard Nettles, MD, wiceprezes Janssen do spraw medycznych, powiedział House Energy & Przesłuchanie Komitetu Handlu w dniu 23 lutego, że cztery miliony dawek będą gotowe do wysyłki natychmiast po autoryzacji, a 20 milionów dawek zostanie udostępnionych do końca marca. Johnson & Johnson powiedział, że zamierza dostarczyć 100 milionów dawek do Stanów Zjednoczonych w pierwszej połowie 2021 roku.

Szczepionka Novavax zmierza do zatwierdzenia. Dochodzenie przeprowadzone przez The Wall Street Journal we wtorek ujawniło, w jaki sposób szczepionka COVID-19 firmy Novavax zmierza do uzyskania zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych i może wkrótce zaoferować Amerykanom kolejną szczepionkę. Według raportu, wczesne dane sugerują, że szczepionka Novavax może być jedną z pierwszych, które powstrzymują bezobjawowe rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także potencjalnie zapewniają dłuższą ochronę.

Podczas przesłuchania z Komisją ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów w tym tygodniu przedstawiciele Novavax powiedzieli, że jest „przygotowany na dostarczenie 110 milionów dawek … do trzeciego kwartału tego roku. Próba trzeciej fazy Novavax w USA jest teraz w pełni zarejestrowana, a firma spodziewa się zakończyć składanie wniosku do FDA w drugim kwartale 2021 r.

NIH zalecił kombinację przeciwciał dla łagodnego do umiarkowanego COVID-19. We wtorek National Institutes of Health (NIH) zatwierdził stosowanie bamlanivimabu z etesevimabem w leczeniu łagodnego do umiarkowanego COVID-19 u pacjentów z wysokim ryzykiem progresji klinicznej.

Od sierpnia 2020 r. NIH testuje bezpieczeństwo i skuteczność stosowania przeciwciał wytwarzanych w laboratorium (zwanych przeciwciałami monoklonalnymi) w leczeniu koronawirusa. Przeciwciała monoklonalne, takie jak bamlanivimab i etesevimab, to białka wytwarzane w laboratorium, które naśladują te wytwarzane przez układ odpornościowy w celu zwalczania najeźdźców, takich jak wirusy.

9 lutego FDA wyraziła zgodę na stosowanie przeciwciał monoklonalnych, bamlanivimabu i etesevimabu podawanych razem w leczeniu łagodnego do umiarkowanego COVID-19 u dorosłych i pacjentów pediatrycznych.

COVID-19 u kobiet w ciąży jest powiązany z przedwczesnym porodem. Badania preprint opublikowane na medRxiv wykazały, że kobiety, u których wynik testu na koronawirusa był dodatni, częściej miały przedwczesny poród, ale infekcja w ciąży nie była związana z martwym urodzeniem lub wczesną śmiercią noworodka. Według poniedziałkowego komunikatu prasowego w Eureka News, na podstawie danych od 4004 ciężarnych kobiet z podejrzeniem lub potwierdzonym COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, naukowcy odkryli, że poród przedwczesny w tej populacji w Wielkiej Brytanii był o 60 procent wyższy niż średnia krajowa i o 57 procent wyższa niż średnia krajowa w USA. Jednak żadne dziecko nie zmarło z powodu COVID-19 w badaniu i nie stwierdzono wzrostu ryzyka urodzenia martwego dziecka lub niskiej masy urodzeniowej.

wiadomości krajowe

Dostawy szczepionek rosną. Biały Dom powiedział we wtorek, że cotygodniowe dostawy szczepionek na koronawirusa do stanów skoczą o milion dawek do 14,5 miliona, ponieważ producenci szczepionek nadal zwiększają produkcję, jak donosi The New York Times.

Stany Zjednoczone dostarczą 25 milionów masek Amerykanom o niskich dochodach. Jeff Zients, koordynator Białego Domu COVID, powiedział w środę, że rząd zacznie dostarczać 25 milionów masek Amerykanom o niskich dochodach za pośrednictwem banków żywności i klinik zdrowia, według USA Today.

Marynarz zmarł na COVID-19. Marynarz marynarki wojennej z Virginia Beach zmarł na COVID-19, poinformowała we wtorek służba, zaznaczając 23. śmierć wojska podczas pandemii, według The Hill.

Szczepionka firmy Pfizer nie wymaga już głębokiego zamrażania. Firma Pfizer-BioNTech przedstawiła w piątek FDA nowe dane, które wykazały stabilność swojej szczepionki przeciw COVID-19 podczas przechowywania w temperaturach częściej spotykanych w zamrażarkach i lodówkach farmaceutycznych. Oczekuje się, że dodatek do przechowywania produktu w wyższych temperaturach zamrażarki poprawi dystrybucję.

Aktualizacja stanu

W Tennessee zmarnowano ponad 2400 dawek szczepionek. Associated Press poinformowała, że ​​ponad 2400 dawek szczepionek zostało zmarnowanych w hrabstwie Shelby w stanie Tennessee z wielu powodów, w tym zepsutego produktu, niewystarczającego prowadzenia dokumentacji i braku formalnego procesu zarządzania szczepionkami, które wkrótce wygasną.

Wschodnie Wybrzeże jest opóźnione w spadku liczby wirusów. Analiza danych z The New York Times we wtorek wykazała, że ​​stany na wschodnim wybrzeżu wydają się mieć wolniejszy spadek zachorowań na koronawirusa. Najwyższe wskaźniki zachorowań na nowe wirusy występują w Nowym Jorku, New Jersey, Rhode Island, Północnej Karolinie, Florydzie, Delaware, Georgii i Południowej Karolinie, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem większości nowych infekcji.

Dookoła świata

Szczepionki w Wielkiej Brytanii miały „spektakularny” wpływ. Według BBC w poniedziałek dane z Public Health England (PHE) i Public Health Scotland (PHS) wskazują, że jeden strzał zmniejsza ryzyko przyjęcia do szpitala o co najmniej trzy czwarte dla dorosłych powyżej 80 roku życia z tygodniami zaszczepiania . Profesor Aziz Sheikh, badacz z PHS, powiedział, że zarówno szczepionki Pfizera, jak i AstraZeneca działają „spektakularnie. ”

Wielka Brytania przedstawiła plany stopniowego łagodzenia ograniczeń. Jak podaje The New York Times, w poniedziałek Wielka Brytania, która nałożyła jedne z najsurowszych na świecie środków blokujących, ujawniła plany złagodzenia ograniczeń. Premier Boris Johnson ogłosił, że szkoły zostaną ponownie otwarte 8 marca, a ludzie będą mogli spotykać się na świeżym powietrzu od 29 marca. Puby, restauracje, sklepy detaliczne i sale gimnastyczne pozostaną jednak zamknięte przez co najmniej kolejny miesiąc.

Rosnące wskaźniki samobójstw w Japonii mogą stanowić ostrzeżenie dla świata. Dochodzenie przeprowadzone przez BBC 18 lutego ujawniło, że wskaźniki samobójstw w Japonii wzrosły po raz pierwszy od 11 lat pandemii. Raport podkreśla, że ​​wskaźniki wśród kobiet wzrosły o prawie 15 procent, podczas gdy samobójstw mężczyzn nieznacznie spadło.

Wiadomości o szczepionkach i badaniach

Badania wykazały, że koronawirus przeżywa trzy dni na tkaninie. Jak donosi BBC, badanie opublikowane w tym tygodniu przez Uniwersytet De Montfort w Wielkiej Brytanii sugeruje, że wirusy podobne do szczepu wywołującego COVID-19 mogą przetrwać na powszechnie noszonych tkaninach do trzech dni. Poliester stanowił największe ryzyko transmisji, a wirus był nadal obecny po trzech dniach. Wirus trwał 24 godziny na 100% bawełnie, ale tylko 6 godzin na poliestrowej bawełnie.

Obrzęk węzłów chłonnych po szczepieniu może naśladować objawy raka piersi. Towarzystwo Obrazowania Piersi (SBI) zaleca kobietom odczekanie od czterech do sześciu tygodni po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19, aby zaplanować mammografię. Badania opublikowane w czasopiśmie „Clinical Imaging” wykazały, że niektóre osoby, które otrzymały szczepionki Pfizer lub Moderna, doświadczyły obrzęku węzłów chłonnych, który może być błędnie interpretowany jako objaw raka piersi. SBI twierdzi, że tymczasowy obrzęk węzłów chłonnych może być „oznaką, że organizm wytwarza przeciwciała w odpowiedzi [na szczepionkę] zgodnie z zamierzeniami. "

Wariant z Wielkiej Brytanii jest prawdopodobnie bardziej śmiercionośny, wynika z badań. Brytyjski rząd opublikował badanie, z którego wynika, że ​​wariant koronawirusa wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii to: "prawdopodobne" bardziej zabójczy niż oryginalny szczep. Brytyjscy naukowcy szacują, że wariant może być od 30 do 70 procent bardziej śmiercionośny niż pierwotna odmiana. Rząd Wielkiej Brytanii ostrzegł, że wariant ten jest bardziej przenośny niż inne formy wirusa.

Jedno zastrzyknięcie szczepionki Pfizera wywołuje silną reakcję. Badanie z Izraela opublikowane w Lancet 18 lutego wykazało, że szczepionka Pfizera była skuteczna w 85% od 15 do 28 dni po otrzymaniu pierwszej dawki, według The New York Times.

Wydaje się, że witamina D nie pomaga pacjentom z COVID. Pojedyncza dawka witaminy D nie miała żadnego znaczącego wpływu na umiarkowane lub ciężkie zakażenia COVID-19, zgodnie z badaniami opisanymi 17 lutego w Journal of the American Medical Association.

Najnowsze alerty dotyczące koronawirusa

Piątek 19 lutego 2021 r.: Ryzyko ciąży, nowe badania kliniczne

Poniedziałek 22 lutego 2021: Przepustka 500 000 zgonów w USA, Biden honoruje zmarłych

Wtorek 23 lutego 2021: Flagi na połowie masztu, wytyczne FDA dotyczące krótszych prób

Zapisz się do naszego biuletynu o aktualizacjach koronawirusa!

Najnowsze informacje na temat koronawirusa

Czy przytulanie się w częściowo zaszczepionym świecie jest bezpieczne?

Może nie przytuliłeś swoich rodziców lub dziadków od ponad roku. Czy można bezpiecznie wejść w ucisk, jeśli wszyscy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. . .

Autor Becky Upham 28 kwietnia 2021

Pandemia zaostrza problemy ze zdrowiem psychicznym u Amerykanów pozbawionych dostępu do żywności

Liczba gospodarstw domowych zmagających się z niedoborem żywności spadła w Stanach Zjednoczonych, ale podczas pandemii powróciła do poziomów Wielkiej Recesji. . .

By Zachary Smith 26 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: uwaga kupujących: zwalczanie oszustw związanych ze szczepionką COVID-19

Szczepionki są bezpłatne w Stanach Zjednoczonych, ale to nie powstrzymuje złych aktorów przed próbami przekonania cię, że jest inaczej.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: czy kobiety doświadczają COVID-19 i szczepionek inaczej niż mężczyźni?

Kobiety zostały szczególnie mocno dotknięte samym wirusem i skutkami ubocznymi szczepionek.

Autor: Serena Marshall22 kwietnia 2021

Śledź szczepionkę: Zrozumienie przyczyn wahania się przed szczepionką COVID-19

Dlaczego niektórzy ludzie niechętnie zakasują rękawy i co jest złego w chęci uzyskania pełnej informacji?

Autor: Serena Marshall21 kwietnia 2021

Badanie pokazuje, że niektóre witaminy i suplementy są powiązane ze zmniejszonym ryzykiem COVID-19 u kobiet

Nie wybiegaj jeszcze do apteki, aby zaopatrzyć się w zapasy — dane z ankiety są dalekie od rozstrzygających, mówi zespół badawczy.

By Carmen Chai20 kwietnia 2021

Zaszczepione przeciwko COVID-19, ale nadal niespokojne? Nie jesteś sam

Czy czujesz się na krawędzi, nawet po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19? Eksperci twierdzą, że to naturalne. Oto dlaczego — i co z tym zrobić.

Autor: Kaitlin Sullivan 16 kwietnia 2021

Dlaczego kobiety z pokolenia X nie spały dobrze podczas pandemii

Gen Xer Ada Calhoun napisał książkę o tym, dlaczego wiele kobiet takich jak ona ma tendencję do przeżywania wyjątkowego kryzysu wieku średniego. Potem ogólnoświatowy hit pandemii. Oto jej podejście. . .

Przez Abby Ellin 9 kwietnia 2021

Czy COVID-19 jest powodem, dla którego tracisz włosy?

Jeśli okaże się, że zrzucasz kosmyki, przyczyną może być stres związany z COVID.

Jessica Migala 30 marca 2021 r.

Śledź szczepionkę: czy system bezpieczeństwa szczepionek COVID do śledzenia skutków ubocznych działa?

Agencje zdrowia nadal monitorują bezpieczeństwo szczepionek, ale kiedy ich dane będą dostępne publicznie?

Autor: Serena Marshall 29 marca 2021 Zobacz wszystko

COVID-19, wywołany przez członka rodziny koronawirusów o nazwie SARS-CoV-2, jest skrótem od choroby koronawirusowej 2019. Catherine MacBride/Stocksy

Centrum zasobów dotyczących koronawirusa Johns Hopkins prowadzi bieżącą liczbę przypadków i zgonów COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Register

Have an account?