Follow us

Blvck Bundoo

7. Zářící, mladě vypadající pokožka, která vyzařovala „“ ráno po „“ záři

7. Zářící, mladě vypadající pokožka, která vyzařovala „“ ráno po „“ záři

Andrew Solomon a školní poradkyně Amanda Jo Bustamante přemýšlejí o skutečném počtu obětí COVID-19 v oblasti duševního zdraví u dětí.  

Od Maureen Connolly, 15. října 2020 “

Dospívající potřebují spát 8 až 10 hodin, zatímco dospělí 7 až 9 hodin. Doctor’s Ask

Jistě jíte zeleninu a ovoce a cvičíte alespoň 20 minut denně, ale máte také dostatek spánku? Podle nejnovějších doporučení ohledně spánku od National Sleep Foundation, publikovaných v březnu 2015 v časopise Sleep Health, si můžete dvakrát rozmyslet, jak ušetřit na zásadním zavírání očí. (1) Spánek je klíčem k vašemu fyzickému zdraví a emocionální vitalitě, ale kolik hodin spánku potřebujete, závisí na vašem věku a stupni vývoje.

“Spánek je důležitý pro duševní funkce: bdělost, konsolidace paměti, regulace nálady a fyzické zdraví,” říká Phyllis C. Zee, MD, PhD, profesor neurologie a ředitel Centra pro poruchy spánku na Northwestern UniversityFeinberg School of Medicine v Chicagu.

více o spánku

Usínáte, když byste neměli? Mohli byste mít nadměrnou denní ospalost

Další informace

Příliš málo hodin spánku nebo špatný spánek by mohlo připravit cestu k nesčetným emocionálním a fyzickým problémům, od cukrovky po obezitu, vysvětluje doktor Zee. “Data ve skutečnosti ukazují, že při ztrátě spánku dochází ke změnám ve způsobu, jakým tělo zpracovává glukózu, což by mohlo vést ke stavu inzulínové rezistence (prediabetes),” říká Zee. “Existují také důkazy, že nedostatek spánku mění regulaci chuti k jídlu, což může vést k přejídání nebo výběru jídla, které může také přispívat k obezitě nebo nadváze.” ”

Nejnovější ve spánku

8 zdravotních problémů spojených s nedostatkem spánku

Může všímavost zlepšit váš spánek?

Nejlepší a https://harmoniqhealth.com/cz/nanovein/ nejhorší nápoje k pití před spaním

Zobrazit vše ve spánku

Vaše potřeby spánku se v průběhu let změní

Kolik spánku potřebujete, abyste zůstali zdraví, bdělí a aktivní, závisí na vašem věku a liší se od člověka k člověku. Většina dospělých potřebuje každou noc alespoň sedm nebo více hodin spánku.

Národní nadace pro spánek (NSF) a skupina 18 odborníků prošla více než 300 studiemi, aby identifikovala ideální dobu, kterou člověk potřebuje na spánek, podle jeho věku:

Novorozenci (0 až 3 měsíce): 14 až 17 hodin spánku Kojenci (4 až 11 měsíců): 12 až 15 hodin spánku Batolata (1 až 2 roky): 11 až 14 hodin spánku Předškoláci (3 až 5 let): 10 až 13 hodiny spánku Děti ve školním věku (6 až 13 let): 9 až 11 hodin spánku Teenageři (14 až 17 let): 8 až 10 hodin spánku Mladí dospělí (18 až 25 let): 7 až 9 hodin spánku Dospělí (26 až 64 let let): 7 až 9 hodin spánku Starší dospělí (65 let a starší): 7 až 8 hodin spánku

Pohlaví má tendenci ovlivňovat naše spánkové vzorce

Ačkoli většina mužů a žen potřebuje asi 7 až 8 hodin spánku za noc, jejich spánkový režim je obecně odlišný. Ženy často spí více než muži a prožívají lehčí spánek, který je snadněji narušen. Mnoho žen má také nediagnostikované poruchy spánku.

Mezi problémy, které mohou narušit ženský spánek, patří deprese, velké životní události (například rozvod), těhotenství, hormonální změny související s menopauzou, poruchy spánku – včetně obstrukční spánkové apnoe a syndromu neklidných nohou – a zdravotní problémy, jako je artritida, bolesti zad a fibromyalgie.

Podle výzkumu často ženy i muži spí kvůli stresu souvisejícímu s prací. (2)

Mezi další stresové faktory, které způsobují, že muži spí, patří životní problémy týkající se manželství nebo rozvodu, dětí, zaměstnání a peněz. Mezi další příčiny patří poruchy spánku, zneužívání návykových látek, deprese a zdravotní problémy, jako je epilepsie a srdeční choroby. Muži také více než ženy berou spánek jako samozřejmost a zůstávají vzhůru déle, než by měli.

Chrápání je dalším faktorem, který vám může zabránit získat potřebná písmena z. Podle NSF téměř 90 milionů z nás do určité míry chrápe v noci a důvody, které za tím stojí, mohou také souviset s pohlavím. (3) Muži mají často vzduchové průchody, které jsou užší než ženské, což vede k většímu nočnímu hluku, protože dech je vynucen menším otvorem.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí mají muži také tendenci pít více alkoholu a mohou se nadměrně vstřebávat častěji než jejich ženské protějšky. (4) Protože alkohol může uvolnit svaly v dýchacích cestách a krku, častým důsledkem je více chrápání – a méně spánku pro spolubydlící.

Ženy i muži mohou zlepšit kvalitu nočního odpočinku přijetím několika osvědčených postupů týkajících se spánku. Mezi ně patří dodržování stejného režimu probuzení a spánku každý den, vypnutí elektroniky nejméně hodinu před spaním, udržování místnosti, ve které se odkládáte, na chladné straně (podle NSF je ideální mezi 60 a 67 stupni, (5) a dodržování relaxační rutiny před spaním, jako je teplá koupel, lehké občerstvení a tiché čtení, než se zastrčíte.

Pokud si myslíte, že potřebujete odbornou radu ohledně nedostatku spánku, je dobré vést si spánkový deník zhruba na týden. To pomůže lékaři získat přesný obraz o vaší spánkové historii. Váš lékař může na základě vašich individuálních příznaků a potřeb doporučit zařízení, které ponechá vaše průchody vzduchu otevřené, nebo plán hubnutí.

Zdroje, které milujeme

SleepTM. com The Sleep Doctor The Sleep LadySLEEPProject Sleep

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Redakční zdroje a ověřování faktů

Hirshkowitz, M, et al. Doporučení doby spánku od National Sleep Foundation: metodologie a shrnutí výsledků. Sleep Health: Journal of the National Sleep Foundation. Březen 2015 Glozier, N, et al. Ztráta spánku kvůli práci? Záleží na tom? SPÁT. 1. září 2009 Chrápání znamená, že mám spánkovou apnoe? Národní nadace pro spánek Nadměrné užívání alkoholu a rizika pro zdraví mužů. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. 7. března 2016 Ideální teplota pro spánek. National Sleep FoundationUkázat méně

Nejnovější ve spánku

8 zdravotních problémů spojených s nedostatkem spánku

Chronický nedostatek spánku může mít dlouhodobé důsledky pro vaše celkové zdraví a pohodu.

Od Becky Upham 17. března 2021

Může všímavost zlepšit váš spánek?

Výzkum naznačuje, že pravidelná praxe všímavosti může pomoci s několika opatřeními spánku.  

Od Markham Heid, 16. března 2021

Nejlepší a nejhorší nápoje k pití před spaním

Věda říká, že to, co popíjíte před spaním (a několik hodin před tím), může rozhodně ovlivnit váš spánek.

Od Vivian Manning-Schaffel 16. března 2021

Nejlepší produkty na spaní

Zde je 10 uklidňujících, uklidňujících a večerních možností navržených tak, abyste získali potřebná z.

Elizabeth Millard 15. března 2021

Proč máte během pandemie COVID-19 podivné sny?

A jak mít méně těch děsivých.  

Od Markham Heid, 12. března 2021

Jak připravit své tělo na to, aby se hodiny posunuly dopředu na letní čas

„Ztratit“ hodinu spánku každé jaro může být nepříjemné, ale výzkum naznačuje, že to může poškodit i naše zdraví. Zde je to, co byste měli vědět.

Od Lauren Bedosky, 8. března 2021

Síla spánku pro zlepšení zdraví vašeho srdce

Nová studie zjistila, že u lidí se zdravějšími spánkovými návyky je menší pravděpodobnost vzniku srdečního selhání.

Od Becky Upham 3. prosince 2020

7 tipů, jak najít rutinu spánku, která je pro vás to pravé

Pokud jde o spánek, vaše tělo miluje konzistenci. Zde je návod, jak zjistit, jaký rozvrh spánku vám nejlépe vyhovuje a jak se ho držet.

Od Jessica Migala 24. listopadu 2020

Co chtějí spánkové dokumenty vědět o přetočení hodin a kratších zimních dnech

Tuto neděli končí letní čas. Zde je to, co potřebujete vědět, než nastavíte hodiny zpět na standardní čas.

Od Lauren Bedosky 27. října 2020

Studie zjišťuje rostoucí míru závislosti na mobilním telefonu u mladých dospělých – a odkaz na horší spánek

Ve vzorku stovek vysokoškoláků mělo téměř 9 z 10 příznaky nomofobie, která byla spojena s horším spánkem a nižší energetickou hladinou během. . .

Od Katherine Lee, 26. října 2020 “

Útulnost vás může uklidnit a snížit riziko onemocnění.

Chcete si vyčistit pleť, zlepšit náladu a snížit riziko rakoviny, srdečních chorob a dalších zdravotních rizik? Ne, odpověď není v kouzelné pilulce – je mezi vašimi listy. Správně: Trocha lásky může zlepšit vaše celkové zdraví mnoha překvapivými způsoby.

“Bylo provedeno mnoho studií popisujících zdravotní výhody sexu,” říká Sandra L. Caron, PhD, sexuální terapeutka a profesorka rodinných vztahů a lidské sexuality na University of Maine College of Education and Human Development v Oronu. “Většina z nich se týká dosažení orgasmu.” Nikdo neříká, že k tomu musíte být s někým. ”

SOUVISEJÍCÍ: Healthy Sex: The Ultimate Guide

To je zajímavý tip na sex pro lidi, kteří nemají oddaného partnera: Sebe-potěšení může nabídnout sexuální výhody, zvláště ty, které se konkrétně týkají dobrého orgasmu.

Ať už jste ve spojení nebo létáte sólo, podívejte se na tento seznam zdravých vedlejších účinků pravidelného sexu:

1. Vylepšené zdraví srdce – ano, sex je cvičení

Stejně jako každá fyzická aktivita, zdravý sex je dobrý pro vaše srdce. Studie publikovaná v lednu 2015 v časopise American Journal of Cardiology zjistila, že muži, kteří měli sex dvakrát týdně nebo více, měli menší riziko kardiovaskulárních chorob, jako je mrtvice nebo infarkt, než ti, kteří měli sex jednou za měsíc nebo méně.

A pro ty, kteří se obávají, že námaha spojená se sexem je hrozbou pro srdce, Vědecké prohlášení American Heart Association o sexuální aktivitě a kardiovaskulárních chorobách říká, že sex je bezpečný pro lidi, kteří mohou cvičit bez srdečních problémů v rozmezí 3 na 5 metabolických ekvivalentů (MET). MET jsou mírou energie (kalorií) vynaložené během aktivity. Cvičení na 3 MET je přibližně stejné jako chůze mírným tempem, zatímco 5 MET je jako aerobní cvičení s nízkým dopadem.

Sexu lze ve skutečnosti považovat za docela dobrou formu cvičení: Malá studie publikovaná v říjnu 2013 v časopise PLoS One ukázala, že muži během sexuálních setkání spálili v průměru 4 kalorie za minutu v průměru 25 minut a ženy spálily 3 kalorie . To je mnohem větší zábava, než dřít se na běžícím pásu.

SOUVISEJÍCÍ: 9 přirozených způsobů, jak zvýšit váš sexuální život

2. Sladká úleva od bolesti, dokonce i od menstruačních křečí

Pouhý pohled na vašeho partnera – nebo dokonce na jeho fotografii – vám může pomoci zmírnit bolest. V další studii publikované v PLoS One, která byla provedena na Stanfordské univerzitě v Kalifornii, anesteziologové ukázali účastníkům fotografie jejich romantických partnerů nebo fotografie atraktivních cizích lidí, nebo je požádali, aby se zapojili do slovní hry. Zjistili, že pohled na romantické partnery výrazně otupil zážitek bolesti. Takže i když si můžete myslet, že bolest je překážkou sexu, považujte to za sexuální přínos, který stojí za čas a úsilí: Udělejte si chvilku, abyste se opravdu podívali na svého milence.

Jiné studie zjistily, že ženy mohou dostat dobrou úlevu od menstruačních křečí dobrým orgasmem.

3. Méně stresu a nižší krevní tlak

Sex může pomoci zmírnit stres zvýšením endorfinů a dalších hormonů, které zlepšují náladu. Jako forma cvičení vám také může pomoci uklidnit se. Kromě toho skotská studie publikovaná v časopise Biological Psychology zjistila, že sexuální aktivita brání zvyšování krevního tlaku během stresových událostí. Zatímco tento účinek byl výraznější u lidí, kteří měli sex s penetrací, nonpenetrativní sex a masturbace vám také mohou pomoci zůstat klidní.

4. Možné snížení rizika rakoviny prostaty

Studie publikovaná v prosinci 2016 v časopise European Urology zjistila, že muži, kteří ejakulují více než 21krát za měsíc, ve srovnání s těmi, kteří tak činí čtyřikrát až sedmkrát za měsíc, mají o 20 procent nižší pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty. I když je k potvrzení tohoto odkazu zapotřebí dalšího výzkumu, zdá se, že muži, kteří pravidelně ejakulují, mohou snížit riziko rakoviny prostaty.

5. Lepší spánek s bonusem: Zvýšená sexuální touha

Podle National Sleep Foundation orgasmy uvolňují hormon prolaktin, který vám může pomoci cítit se ospalý a uvolněný. Nenechte se tedy příliš překvapit, pokud vy a váš partner zdřímnete krátce po uspokojivém sezení – a probudíte se s pocitem svěžesti. Toto spojení spánku funguje i obráceně: Podle studie publikované v květnu 2015 v časopise Journal of Sexual Medicine, dostatek zavřeného oka může zlepšit vaši sexuální reakci a může zvýšit šanci, že se budete sexu pravidelně věnovat. Vědci zjistili, že když ženy spaly delší dobu, druhý den hlásily větší sexuální touhu.

6. Šťastnější nálada a silnější vztah

Není divu, že máte po sexu pozitivnější výhled: Existují biochemické důvody pro zlepšení nálady jako sexuální výhody, od neurotransmiterů, které se mohou uvolňovat během zdravého sexu, až po látky zlepšující náladu obsažené v samotném spermatu. “A,” dodává doktor Caron, “je toho mnoho, co je třeba říci jednoduše pro efekt zlepšování nálady, mít příjemné spojení s někým, komu důvěřujete a na kterém vám záleží.” ”

Podle zprávy publikované v březnu 2017 v časopise Psychological Science může vaše hravá hra vést k vážnému odlesku, než který vám podle pořadí pomůže lépe se spojit se svým partnerem. V této studii, která zkoumala novomanželské páry, které si vedly dvoutýdenní sexuální deník, vědci zjistili, že partneři byli spokojení celých 48 hodin po sexuální aktivitě. A ti, kteří měli to štěstí, že zažili tento dosvit, o několik měsíců později oznámili více štěstí ve svém vztahu.

7. Zářící, mladší vzhled pokožky

To legendární záře „ráno po“? Není to jen vaše představivost; po sexu opravdu vypadáš lépe. “Sex ti dokonce pomůže vypadat mladší,” říká Caron. Tuto záři lze přičíst kombinaci úlevy od stresu, lepší nálady a proplachu krve pod kůží, což je přirozenou součástí procesu vzrušení.

Užívat si zdravého sexuálního života je jednou z největších radostí života. Vědět, že intimita může být přínosem pro vaše dlouhodobé zdraví, je také mnohem příjemnější.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o sexuálním zdraví!

Nejnovější v sexuálním zdraví

Tajemství testosteronu

Shanna H. Swanová, 21. dubna 2021

Nejlepší sexuální techniky pro vzrušení a potěšení žen

Národní průzkum odhaluje, jak mohou ženy žádat o to, co chtějí.

Od Beth Levine 14. dubna 2021

Chronické zdravotní stavy otců spojené s rizikem ztráty těhotenství

Studie naznačuje, že metabolický syndrom u otce, který má být spojen s více než 1 ze 4 ztrát v těhotenství.

Od Becky Upham 18. prosince 2020

15 sexuálně pozitivních dárků do wellness

Od vašeho smartphonu až po ložnici vám tyto dárky pro sexuální pohodu zaručeně udělají hlavu a kroutí se.

Od Kaitlin Sullivan 4. listopadu 2020

Proč mají mladí Američané méně sexu než kdy předtím

Nově publikovaná studie, která skončila dva roky před pandemií, zjistila, že mladí lidé mají v 21. století méně sexu.

Register

Have an account?